Nabór 2020

W dniu 01.07.2020 r. został przeprowadzony nabór do naszej organizacji. Przystąpiło do niego 47 osób. Kandydaci zmagali się z testami sprawnościowymi, w skład których wchodziły konkurencje takie jak: marszobieg 3 km, skłony tułowia w czasie 2 minut, podciąganie nachwytem na drążku, pompki na poręczach oraz bieg wahadłowy 10×10. Następnie na podstawie przeprowadzonej  rozmowy kwalifikacyjnej zostało wyłonionych 17 kandydatów.

W wyniku nowego trybu naboru, test sprawnościowy to dopiero początek rekrutacji do organizacji WLP, aby zostać pełnoprawnym członkiem kandydaci przejdą cykl szkoleń z zakresu taktyki czarnej, zielonej i medycyny pola walki oraz wspinaczki, dodatkowo zostaną sprawdzeni pod względem zdolności pracy w zespole. Końcowy test odbędzie się podczas wyjazdu w góry , w którym kandydaci będą musieli wykazać się dotychczas nabytymi umiejętnościami. Dopiero po pozytywnym ukończeniu całego cyklu szkoleń kandydaci będą mogli nosić z dumą odznakę WLP.