Szkolenie na Łotwie

74420505_556755608488583_766945743041724416_n“W październiku bieżącego roku przedstawiciele organizacji WLP WAT “Woda Ląd Powietrze” uczestniczyli w kursie FIBUA – Fight in Build Up Area (walka w terenie zurbanizowanym) organizowanym przez National Defence Academy of Latvia.

W ciągu dwutygodniowego, intensywnego szkolenia kursanci pogłębiali wiedzę z zakresu walki w mieście. Część zasadnicza, poprzedzona przygotowaniem sprzętowym oraz planowaniem operacji miała miejsce w sowieckim, opuszczonym mieście Skrunda, gdzie w ubiegłym stuleciu rozlokowana została tajna radziecka baza radarowa. Zajęcia praktyczne obejmowały szturmowanie budynków, działanie w składzie drużyny oraz plutonu, przygotowywanie budynku do obrony oraz prowadzenie operacji nocnych. Dzięki doświadczeniu instruktorów – weteranów misji zagranicznych członkowie WLP WAT pozyskali cenną wiedzę, którą będą mogli przekazywać kolejnym żołnierzom. ”