Szoklenie w Maroko

Maroko:

Dwóch podchorążych uczestniczyło w szkoleniu z zakresu dowodzenia plutonem w warunkach pustynnych. W trakcie szkolenia realizowane były zagadnienia związane z dowodzeniem drużyną i plutonem, ponadto realizowane były zajęcia z SERE z naciskiem na przetrwanie w warunkach pustynnych. Doskonalili też zdobyte w ubiegłych latach umiejętności w zakresie medycyny pola walki. Podczas szkolenia prowadzono również intensywne szkolenie strzeleckie – dynamiczne strzelania, z różnych postaw, w ruchu, czy po zmęczeniu.

Kurs dał uczestnikom duże możliwości do przećwiczenia w praktyce wiedzy teoretycznej, z którą zostajemy zapoznani w akademii jak również pokazał procedury stosowane w innych państwach NATO, a to wszystko w nowym dla nas środowisku pustynnym. Było to cenne doświadczenie, które na pewno zapamiętamy.