Archiwum kategorii: Aktualności SSW

Kategoria zawierająca aktualności SSW (ukazują się na stronie startowej w głównych wpisach)

Klasa kwalifikacyjna dla podoficerów WAT

W dniach 26-28.06.2019 r. siedemnastu podoficerów zawodowych Wojskowej Akademii Technicznej przystąpiło do egzaminu o nadanie, potwierdzenie lub podwyższenie klasy kwalifikacyjnej przed komisją egzaminacyjną powołaną rozkazem Rektora-Komendanta WAT.

Opublikowano Aktualności SSW | Możliwość komentowania Klasa kwalifikacyjna dla podoficerów WAT została wyłączona

Szkolenie wojskowe w ramach wymiany ERAZMUS

W ostatnim tygodniu kadra SSW szkoliła podchorążych z Republiki Czeskiej przebywających w bieżącym semestrze na wymianie Erasmus na Wydziale Logistyki WAT.

Opublikowano Aktualności SSW | Możliwość komentowania Szkolenie wojskowe w ramach wymiany ERAZMUS została wyłączona

III Wojskowy Rajd Motocyklowy

W 75 rocznicę zwycięskiej bitwy o Monte Casino w terminie 13-24.05.2019r. odbył się III rajd motocyklowy pod patronem Ministra Obrony Narodowej. Organizatorem przedsięwzięcia była brać motocyklowa z Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Uczestnicy rajdu to ASzWoj, AWL, ŻW oraz reprezentacja … Czytaj dalej

Opublikowano Aktualności SSW | Możliwość komentowania III Wojskowy Rajd Motocyklowy została wyłączona

Nowy instruktor w SSW

W dniu 14 maja 2019r. podczas uroczystej zbiórki w Sali Tradycji WAT został przywitany w WAT żołnierz, który zasila szeregi Studium Szkolenia Wojskowego. Sierż. Mariusz SZPINDA przybył do nas z 2 Mazowieckiego Pułku Saperów i wzmocni instruktorów w prowadzeniu zajęć ogólnowojskowych.

Opublikowano Aktualności SSW | Możliwość komentowania Nowy instruktor w SSW została wyłączona

Święto Sportu 2019

W dniu corocznego święta sportu w Wojskowej Akademii Technicznej odbyły się zawody o puchar Rektora -Komendanta. Wśród licznych konkurencji rozgrywanych 10 maja br. znalazły się również rozgrywki realizowane przez Studium Szkolenia Wojskowego.

Opublikowano Aktualności SSW | Możliwość komentowania Święto Sportu 2019 została wyłączona

Wizyta delegacji z Ukrainy

W dniach 25 – 26 kwietnia Wojskowa Akademia Techniczna gościła delegację Żytomierskiego Instytutu Wojskowego z Ukrainy. W czasie wizyty goście odwiedzili obiekty Studium Szkolenia Wojskowego gdzie mieli okazję zobaczyć jak wyglądają praktyczne zajęcia strzeleckie z podchorążymi. Obecność na strzelnicy umożliwiła także zwiedzającym zapoznanie się z … Czytaj dalej

Opublikowano Aktualności SSW | Możliwość komentowania Wizyta delegacji z Ukrainy została wyłączona

Delegacja z Kenii na strzelnicy

W dniu 9 kwietnia 2019r Wojskowa Akademia Techniczna gościła delegację przedstawicieli Narodowej Akademii Obrony Kenii. Jednym z punktów programu wizyty była strzelnica  gdzie zwiedzający mieli możliwość obserwacji odbywających w tym czasie zajęć.

Opublikowano Aktualności SSW | Możliwość komentowania Delegacja z Kenii na strzelnicy została wyłączona

Dzień otwarty 2019

W dniu 23.03.2019 Wojskowa Akademia Techniczna udostępniła do zwiedzania swoje obiekty dla wszystkich zainteresowanych. Jak co roku odwiedzający mogli zaczerpnąć informacji na temat szkolenia wojskowego realizowanego przez Studium Szkolenia Wojskowego(SSW).

Opublikowano Aktualności SSW | Możliwość komentowania Dzień otwarty 2019 została wyłączona

kolejne szkolenia grupy WLP

Organizacja WLP wzbogaca swój bagaż doświadczeń o kolejne wyjazdy szkoleniowe. Tym razem podchorążowie zdobywali doświadczenia prowadzenia działań w różnych warunkach – pustynnych, zimowych … więcej w zakładce WLP. .

Opublikowano Aktualności SSW | Możliwość komentowania kolejne szkolenia grupy WLP została wyłączona

Przybycia do SSW

Tuż przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego do Studium Szkolenia Wojskowego przybyli nowi wykładowcy i instruktorzy. Nasze szeregi zasilili ppłk Krzysztof Wojtaś, mjr Grzegorz Bezpalko, st. sierż Jarosław Daraż oraz plut. Artur Welenc. Do nowo przybyłej ekipy dołącza także ppor Łukasz Ilczuk.

Opublikowano Aktualności SSW | Możliwość komentowania Przybycia do SSW została wyłączona