Archiwum kategorii: Aktualności SSW

Kategoria zawierająca aktualności SSW (ukazują się na stronie startowej w głównych wpisach)

Zgodnie z komunikatem WAT w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021 proces dydaktyczny realizowany będzie w systemie mieszanym (hybrydowym). podstawa: Komunikat Kierownictwa WAT dotyczący form prowadzenia zajęć dydaktycznych w semestrze zimowym 2020/2021.

Opublikowano Aktualności SSW | Możliwość komentowania została wyłączona

Odznaka strzelecka

W dniu 20.02.2020 na Strzelnicy nr 1  odbyło się strzelanie kwalifikacyjne z karabinka na Wojskową Odznakę Strzelecką dla podchorążych Wojskowej Akademii Technicznej.     .

Opublikowano Aktualności SSW | Możliwość komentowania Odznaka strzelecka została wyłączona

Olszynka Grochowska

W niedzielę 8 września bieżącego roku przedstawiciele Wojskowej Akademii Technicznej wzięli udział w uroczystej przysiędze żołnierzy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, która odbyła się w Olszynce Grochowskiej – miejscu, szczególnie ważnym, gdzie 188 lat temu polscy żołnierze w zwycięskiej bitwie … Czytaj dalej

Opublikowano Aktualności SSW, Aktualności WLP | Możliwość komentowania Olszynka Grochowska została wyłączona

Szkolenie w górskim ośrodku szkoleniowym

W dniach 4-5.09.2019 r. w Górskim Ośrodku Szkoleniowym Akademii Wojsk Lądowych „Wysoki Kamień” odbyło się seminarium nt. “Wykorzystanie broni strzeleckiej w różnych sytuacjach zagrożenia”. Jako przedstawiciele Wojskowej Akademii Technicznej w przedsięwzięciu udział wzieli Kierownik Studium ppłk Mariusz SZMIDT oraz Kierownik Zespołu Instruktorów ppłk Krzysztof … Czytaj dalej

Opublikowano Aktualności SSW | Możliwość komentowania Szkolenie w górskim ośrodku szkoleniowym została wyłączona

Klasa kwalifikacyjna dla podoficerów WAT

W dniach 26-28.06.2019 r. siedemnastu podoficerów zawodowych Wojskowej Akademii Technicznej przystąpiło do egzaminu o nadanie, potwierdzenie lub podwyższenie klasy kwalifikacyjnej przed komisją egzaminacyjną powołaną rozkazem Rektora-Komendanta WAT.

Opublikowano Aktualności SSW | Możliwość komentowania Klasa kwalifikacyjna dla podoficerów WAT została wyłączona

Szkolenie wojskowe w ramach wymiany ERAZMUS

W ostatnim tygodniu kadra SSW szkoliła podchorążych z Republiki Czeskiej przebywających w bieżącym semestrze na wymianie Erasmus na Wydziale Logistyki WAT.

Opublikowano Aktualności SSW | Możliwość komentowania Szkolenie wojskowe w ramach wymiany ERAZMUS została wyłączona

III Wojskowy Rajd Motocyklowy

W 75 rocznicę zwycięskiej bitwy o Monte Casino w terminie 13-24.05.2019r. odbył się III rajd motocyklowy pod patronem Ministra Obrony Narodowej. Organizatorem przedsięwzięcia była brać motocyklowa z Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Uczestnicy rajdu to ASzWoj, AWL, ŻW oraz reprezentacja … Czytaj dalej

Opublikowano Aktualności SSW | Możliwość komentowania III Wojskowy Rajd Motocyklowy została wyłączona

Nowy instruktor w SSW

W dniu 14 maja 2019r. podczas uroczystej zbiórki w Sali Tradycji WAT został przywitany w WAT żołnierz, który zasila szeregi Studium Szkolenia Wojskowego. Sierż. Mariusz SZPINDA przybył do nas z 2 Mazowieckiego Pułku Saperów i wzmocni instruktorów w prowadzeniu zajęć ogólnowojskowych.

Opublikowano Aktualności SSW | Możliwość komentowania Nowy instruktor w SSW została wyłączona

Święto Sportu 2019

W dniu corocznego święta sportu w Wojskowej Akademii Technicznej odbyły się zawody o puchar Rektora -Komendanta. Wśród licznych konkurencji rozgrywanych 10 maja br. znalazły się również rozgrywki realizowane przez Studium Szkolenia Wojskowego.

Opublikowano Aktualności SSW | Możliwość komentowania Święto Sportu 2019 została wyłączona

Wizyta delegacji z Ukrainy

W dniach 25 – 26 kwietnia Wojskowa Akademia Techniczna gościła delegację Żytomierskiego Instytutu Wojskowego z Ukrainy. W czasie wizyty goście odwiedzili obiekty Studium Szkolenia Wojskowego gdzie mieli okazję zobaczyć jak wyglądają praktyczne zajęcia strzeleckie z podchorążymi. Obecność na strzelnicy umożliwiła także zwiedzającym zapoznanie się z … Czytaj dalej

Opublikowano Aktualności SSW | Możliwość komentowania Wizyta delegacji z Ukrainy została wyłączona